Bontás beépítés tégla és gázbeton épületben, családiházban

 

Teljes bontás-beépítés esetén a régi nyílászáró minden eleme bontásra kerül. majd az előkészített lyukhelyre beépítjük az új ablakot.

 

 

A régi pallótokos vagy gerébtokos nyílászáró bontásakor (ami akár 45 cm széles is lehet) mindig számolnunk kell azzal, hogy a beépítés végeztével falvisszajavítási munkálatokra lesz szükség. Ha megvizsgálja meglévő ablakát, láthatja, hogy ablakai mélyen benyúlnak a szoba irányába, sokszor a teljes belső spalettát eltakarva, a padlóig is leérve. E mögött nincs kiképzett falfelület, leginkább csak üregek és utólagosan beöntött tégla, sitt, plusz valamilyen habarcs tölteléke. Ez található az ablak (vagy felsőtokos redőny) fölött is. Ennek helyreállítása, pontosabban a falkáva kialakítás komoly többletköltségekkel járhat. Ezenfelül a redőnyök, könyöklők és párkányok felhelyezhetősége függ a bontott káva/spaletta minőségétől, előfordulhat, hogy csak falvisszajavítás után építhetőek be.

 

A Bontás-beépítés lépései a következők:

 

  1. Elavult szerkezet teljes kibontása
  2. A meglévő lyukhely portalanítása, nedvesítése
  3. Új nyílászáró beépítése, szigetelése
  4. Könyöklők párkányok felhelyezése, amennyiben lehetséges
  5. Műszaki átadás, elszámolás, sitt elhordása

 Teljes bontás-beépítéssel érhetjük el a legmagasabb hő-és hangszgetelést és esztétikailag is ez nyújtja a maximumot, valamint jóval nagyobb üvegméretet biztosít. Abban az esetben, amennyiben a régi tok bontható, mi minden esetben ezt ajánljuk. Hátránya a jóval magasabb költségek, gondolva itt az utólagos helyreállításra.

 Szegőlécezés csak gázbeton épület esetében válhat szükségessé, illetve olyan esetekben, ahol a födém és szerkezet közti távolságot vakolással nem lehet eltakarni. Ebben az esetben a felső purhab szigetelést takarjuk el vele.