Tokbaépítés

 

Tokbaépítés esetén az új nyílászárót a meglévő fa tokba építjük bele, ugyanúgy, mintha üres lyukhelybe (falba) építenénk.

 

A tokbaépítést célszerű akkor választani, ha szeretnénk minél kevesebb kosszal, károkozással és költséggel letudni az ablakcserét, illetve, néhány műemlék épület esetén a régi, látszó fa tokhoz hozzányúlni, megváltoztatni, bontani nem szabad. Vagy pusztán esztétikai szempontból nem szeretnék, hogy a belső ablakspaletta eltűnjön. Többségében csak pallótokos ablakok esetén alkalmazható, kapcsolt-gerébtoknál ritkán.

 

A tokbaépítés lépései a következők:

 

  1. Leakasztjuk a régi szárnyakat, majd levágjuk a pántokat, egyéb felesleges kiálló szerelékeket.
  2. Ezután sűrűn kifúrjuk a régi tokot, feltöltjük a mögötte lévő üreget poliuretán habbal.
  3. Majd beépítjük az új nyílászárót a régi tokba, szigeteljük, purhabtakarást végzünk, külső vízvető lécet helyezünk el, igény esetén könyöklőt/párkányt felszereljük.
  4. Végül műszaki átadás, elszámolás, sitt elhordása.

 Mint látható, ez a leggyorsabb módja, és a legkevesebb kényelmetlenséggel, kosszal járó ablakcsere lehetőség, hiszen nem kell a munka végeztével kőművest, festőt hívni és kisebb az esélye a padló és ablakközeli tárgyak/berendezések sérülésének is, mivel nem kell a leeső téglától tartani.

 

Lehetőség van még a régi tok részleges vagy teljes eltakarása, 3mm vastag fehér PVC szögtakarókkal. Régi tok felújítását nem vállaljuk.